Gartner, Analitik ve İş Zekâsı platformlarında Microsoft’u art arda 11. kez lider olarak tanımladı

Microsoft Gartner’ın Analitik ve İş Zekâsı Platformları 2018 Magic Quadrant raporunda bu yıl da art arda 11. kez lider oldu*. Microsoft bu başarısını, inovasyona, etkin ve hızlı uygulama kabiliyetine ve ileri görüşlü yol haritalarına bağlıyor. Microsoft bu alandaki çözümü Power BI ile ölçekli self servis analitikler sağlayarak dünyanın her yanında yüz binlerce işletmenin dönüşümüne yardımcı oldu.

 

Müşterilerin, analiz platformu çözümü olarak Power BI’ı seçmelerinde öne çıkan nedenler:

Yüksek değer: Power BI Desktop ile kullanıcılar ücret ödemeden çalışmaya başlayabilirler. Kurumlar daha sonra kullanıcıları düşük bir aylık maliyetle bireysel olarak lisanslamayı veya Power BI Premium ile yalnızca ihtiyaçları olan kapasiteyi satın alarak, iş zekâsını daha geniş bir şekilde kullanmayı seçebilir. Power BI kullanmakta oldukları araçlarıyla entegre olduğu için tanıdıktır, yabancılık çekilmez ve geçiş kolaydır.

Kapsamlı analiz çözümü: Kapsamlı yetenekler kullanıcıların modelleme, analiz ve yazım yoluyla iş anlayışları sunmalarını sağlar.  Kurumlar, sorunsuz kurulum yoluyla Microsoft ve 3. taraf ürünleri ve teknolojileri ile güçlü entegrasyon sağlayan esnek mimariden yararlanır.

Merkezi yönetim: Kurumlar, kurulumlarını dakikalar içinde yapabilir ve iş zekâsı içeriklerini birkaç tıklamayla dağıtabilir. Power BI’ın BT yönetişim işleviyle self servis analizin çevikliğinden yararlanabilir.

Küresel ölçek: Kurumlar, iş zekâsı çözümlerini bulundukları yerden, küresel görünürlükle çalıştırma esnekliğine sahiptir. Power BI, güvenilen bir şirketin garantili güvenilirlik ve performansını sağlar.

Güvenlik, yönetim ve uyumluluk: Kurumlar, katı endüstri standartları ve sertifikaları ile uyumluluğa yardımcı olan bir iş zekâsı platformunda çalışabilir, aynı zamanda verilerinin güvenliğini sağlar ve verilerine nasıl erişildiğini, nasıl kullanıldığını denetleyebilir.

 

Microsoft’un endüstrideki lider konumu hakkında daha fazla bilgi edinmek için Gartner’ın Analitik ve İş Zekâsı Platformları 2018 Magic Quadrant* raporunu buradan alabilirsiniz.

*Bu grafik Gartner Inc. tarafından daha geniş çaplı bir araştırmanın parçası olarak yayımlanmıştır ve belgenin bütününde yer alan bağlama göre değerlendirilmelidir. Gartner tarafından yayımlanan belge talep üzerine Microsoft’tan sağlanabilir. Gartner, yayımladığı araştırmalarda adı geçen herhangi bir tedarikçiyi, ürünü veya hizmeti doğrudan önermemektedir ve teknoloji kullanıcılarının yalnızca en yüksek değerlendirmeye ya da benzerine sahip tedarikçileri tercih etmesi yönünde fikir belirtmemektedir. Gartner araştırma yayınları, Gartner’ın araştırma kurumunun fikirlerinden oluşur ve doğruluk ifadeleri olarak yorumlanmamalıdır. Gartner, bu araştırmayla ilgili, genel bir amaca yönelik pazarlanabilirlik ve uygunluk garantileri de dahil olmak üzere, açık veya zımni tüm garantileri reddeder.