Microsoft Bulut, hibrit ve şirket içi ortamlarda çalışan Linux ve Windows istemcileri için yüksek performanslı NFS ve SMB dosya tabanlı depolama sağlayıcılarının önde gelen isimlerden Avere Systems ’ı satın aldı.

Avere Systems

Avere, büyük ölçekli işlem iş yükü çalıştıran müşterilerin performans ihtiyaçlarını desteklemek için dosyalama sistemi ve ön belleğe alma teknolojilerinin yenilikçi bir birleşimini kullanıyor. Avere, medya ve eğlence sektöründe yenilikçilik ve zamanın pazar için her zamankinden daha önemli olduğu bir dünyada yapım süresini ve masraflarını azaltmak için içlerinde Sony Pictures Imageworks, animasyon stüdyosu Illumination Mac Guff ve Moving Picture Company’nin (MPC) olduğu küresel markalarla çalışmış bir şirket.

Tabii ki yüksek performanslı bilgi işlem ihtiyaçları bunlarla sınırlı değil. Bilim, eğitim, petrol ve gaz, finans hizmetleri, imalat ve daha pek çok sektörden müşteriler, işlerini dönüştürmek için giderek artan bir oranda bu tür çözümlerin arayışında. Kongre Kütüphanesi, Johns Hopkins Üniversitesi ve yarı iletkenler sektöründe otomatik test ekipmanı geliştiricisi ve sağlayıcısı olan Teradyne, Avere’in veri merkezi performansı ve kapasitelerini ölçmeye ve altyapı yatırımlarını optimize etmeye yardım ettiği kurumlardan bazıları.

Müşteriler Avere’in depolamadaki uzmanlığını Microsoft’un buluttaki gücüyle birleştirerek Microsoft Azure ile çalışacak en büyük ve en karmaşık yüksek performanslı iş yüklerini mümkün kılacak, sektöründe öncü yeniliklerden faydalanacaklar.  Avere’i Microsoft bünyesine katmaktan dolayı heyecanlıyız. Teknolojilerinin ve takımlarının Azure ve müşteri deneyimi üzerinde yaratacağı etkiyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Avere Systems CEO’su ve başkanı Ronald Bianchini Jr’ın blog yazısını buradan okuyabilirsiniz.