vCenter kurulumunun son aşamasında ;

Error 25003. Setup failed to create the VirtualCenter repository.

Hatası ile karşılaşıyorsanız bunun 2 sebebi olabilir. 1. ihtimal daha kuvvetli olmak üzere aşağıdaki çözüm yollarını uygulayarak sorunu aşabilirsiniz.

1- Regional Settings yani bölgesel ayarların Türkçe / Türkiye seçilmiş olması ve vCenter kurulum sihirbazı ile yüklenen SQL Server 2005 Express, kurulum sırasında English / US olarak yapılandırıldığı için hatanın alınmasına sebep oluyor.

Bölge ve dil ayarlarını US / English olarak ayarlayıp işletim sistemini restart ettikten sonra kurulumu başarıyla tamamlayabilirsiniz. Eğer vCenter kullanacağınız sunucuda bölgesel ayarların Türkçe / Türkiye olması gerekliliği var ise bir diğer alternatif çözüm; bölgesel ayarları yine Türkçe / Türkiye olarak ayarlayıp SQL Server kurulumunu vCenter kurmadan önce ayrı olarak yaptıktan sonra vCenter kurulumu yapmaktır.

2 – Bir diğer sorun sebebi küçük bir ihtimal ile de olsa SQL Server yetkilendirmeleri ile alakalı oluyor. Yukarıda yazdığım adımı uygulayıp çözüm alamadıysanız SQL server üzerinde gerekli yetkilendirmeleri yaparak bu sorunu da aşabilirsiniz.